Sorunuz mu var ? Arayınız : 0532- 242 9128info@mehmetokuducu.com
Randevu
Sorunuz mu var ? Arayınız : 0532- 242 9128info@mehmetokuducu.com
Randevu
 

Ben Kimim ?

Hayata  bir daha gelsem yine genel cerrah olmayı isterdim

diyecek kadar şanslı ve heyecanlıyım . Ailesi , eğitim alması gereken aile bireyleri olan ve bu uğurda bir ömür boyu edindiği mesleği yaparak bıkmadan , yorulmadan , ilk günlerdeki kadar heyecanla işinin peşinden koşma gücü , olsa olsa insanları ameliyat edebilme ayrıcalığı’ndan doğan enerjinin sonucudur.

1965 Kayseri – Develi doğumluyum . İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da aldım . 1984 -1990 yılları  arası İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi aldım.

Mezuniyet sonrası zorunlu hizmetimi Hatay-Samandağ da pratisyen hekim olarak tamamladım . 1992-1997 yılları  arası Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde  uzmanlık eğitimimi tamamladım.

Uzmanlık eğitimi döneminde çalıştığım hastanenin yoğunluğu ve geniş çaplı toplumsal travma hastalarının başvurduğu klinik olması ,cerrahi deneyim ve tecrübelerime eşsiz katkıda bulundu.

Bu deneyim  1997-1999 tarihleri  arasında askerlik görevi sebebiyle bulunduğum Van Asker Hastanesinde ateşli silah yaralanmaları ve olağan dışı koşulların sebep olduğu çok sayıda yaralanma hastasını daha etkili ve başarılı biçimde tedavi etmeme yardımcı oldu .

Hasta kaybetmeden tamamladığım askerlik dönemi sonunda Üstün Başarı belgesi ile onurlandırılmak savaş cerrahisi ortamında yaşananları ve yorgunlukları hafifletse de, o dönemde edinilen tecrübeler cerrahi teknik açısından her ameliyatta canlı kalmıştır.

Genel cerrahi eğitiminin ilk günlerinde hocalarımız “dokulara saygılı” biçimde çalışılması gerektiğini öğretir ve zaman zaman vurgularlar. Dokulara saygılı  ,ince diseksiyon yaparak ameliyat uygulamanın yanında ,  doğru zamanda ve kesinlikle ameliyat gereken hastalara müdahale etmeyi,  hastalarımı tam olarak iyileşene dek yakından takip etmeyi çok önemserim.

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Augsburg Klinicum  Almanya, Validebağ Öğretmenler Hastanesinde genel cerrahi uzmanı, İsviçre Hastanesi , Medical Park Göztepe Hastanesinde genel cerrahi staff hekim olarak çalıştım. Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma hastanesi genel cerrahi kliniğinde halen çalışmaktayım.

 
error: Content is protected !!